Kadınların Beden Dili Şifreleri’ni çözebilen erkekler flört oyununda başarılı olurlar. Şimdi birkaç şifreyi fark etmenize yardımcı olacak konulardan bahsedebiliriz.

Cazibenin Evrensel İşareti: Gözbebekleri

Bir erkek bir kadının veya bir kadın bir erkeğin gözüne uzun süre baktığında, gözleri aracılığıyla “Seni inanılmaz çekici buluyorum” mesajını güçlü bir şekilde iletir. Bir kişi ilgimizi çektiğinde, gözbebeklerimiz büyür-bunu biz farketmesek de. Beyler, gözbebeklerinizin büyümesini kontrol edemeyeceğinizden, flört oyununu kazanmanız zor hale gelebilir. Çünkü size dikkatli şekilde bakan kadın gözbebeklerinizin büyüdüğünü görür ve şansının olduğunu anlar.

Amerika’da California Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada, normal erkeklere rütuşlanmış kadın fotoğrafları göstermişler. Bu fotoğrafların yarısında kadınların gözbebekleri daha büyük yapılmış, diğer yarısında ise daha küçük gösterilmiş. Birkaç istisna dışında erkekler daha büyük gözbebekli kadınları, daha çekici ve daha arkadaş canlısı bulmuşlar. Niye böyle bir seçim yaptıkları sorulduğunda, cevap verememişler. Hiç kimse gözbebekleri arasındaki farkı anlamamış.

Kadınların Beden Dili Şifreleri‘ni çözmek isteyen erkekler, bir kadın ile romantik bir başlangıç yaşamak buluşmayı loş bir ortamda gerçekleştirmeli. Hem ilgilendiği kadının hem de kendisinin gözbebekleri ışık azlığından büyüyecektir. Bu durum kadın ve erkeğin birbirine ilgisi olduğu izlenimini yaratacaktır. Beyler, bundan sonrası size kalmış.

Romantikliğe Giden Yol

Flörtün ilk aşamalarında kadın kendisini, karşı cinse karşı ilgili gösterecek ve flört için uygun olduğunu belirtecek şekilde konumlandırır. Erkek, kadının elini okşayabilir ve fiziksel temas istediğini gösterir. Kadın ve erkeğin diğerinin davranışlarına karşı gösterdiği reaksiyona bağlı olarak flört süreci gelişir veya keskin bir şekilde sona erer.

Eğer kendinizi gülerken, bir kadın tarafından gıdıklanırken ve genelde oyuncu davranışlar içinde bulursanız, Kadınların Beden Dili Şifreleri‘ni çözen bir erkekseniz, bilirsiniz ki, sevilmek noktasında olmasanız da hoşlanılmak noktasındasınızdır. Bu konu ile ilgili olarak Flört Beden Dili İşaretlerini Değerlendirmek” adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Davranışların Eşleşmesi

Kadın ve erkek duygusal olarak birbirlerine ne kadar yakınsa, duruşları da o kadar birbirlerine benzer. Bazı duruşlar ve duygular birbirleriyle ilişkilidir, öyle ki, bir kadın ile aynı fiziksel duruma geldiğinizde, benzer duyguları tecrübe ettiğinizi anlarsınız.

Birbirine Ait Olduğunu Göstermek

Fiziksel olarak birbirlerine yakınlık gösteren kadın ve erkek, duygusal olarak da çok yakın oldukları izlenimini verirler. Kadınların Beden Dili Şifreleri‘ni çözmüş bir erkek, ilgilendiği kadının omuzuna veya beline elini atarak kendisinin olduğunu gösterir. Bir kadın ilgilendiği erkeğin ceketinden bir parça toz silkerek veya kravatını düzelterek kendisini seyreden herkese “Bu adam benim” mesajını verir. Başka birliktelik hareketleri ise kolkola girmek veya yürürken el ele tutuşmaktır. Kadın ve erkeğin bu şekilde birbirlerini tutmalarının sebebi düşmeyi önlemek değil, ilişkide olduklarını göstermektir.

El ele tutuştuğunuzda, kimin elinin önde ya da arkada olduğu ilişkide kimin baskın olduğunun göstergesidir. Genellikle erkeğin eli öndedir, baş parmağı arkaya bakar. Bu durum, erkekler daha uzun olduğundan ya da önden gitmek istedikleri için değildir. Eğer bir kadının eli öndeyse, genellikle kadın uzun olduğu içindir ve arkada tutmanın daha zor oluşu sebebiyledir. Ama eğer kadın daha kısa boylu olduğu halde, yine de elini ön tarafta tutuyor ise, bu onun baskın olmak istediğini gösterir, kendisinde ve partnerinde oluşturacağı rahatsızlığa rağmen.

Örnekler

Fotoğrafta Rihanna ve Chris Brown’u görüyoruz. Her erkek eşiyle (partneriyle) el ele yürürken, biraz daha hızlı bir şekilde önden yürüyebilir. Rihanna’nın yüksek topuklu ayakkabısı onun yürüyüş hızını etkilemiş olabilir, ancak yine de sergilediği beden dili sıkıntılı. Birisi ile el ele yürürken, yanınızdaki kişi ısrarlı bir şekilde önden yürüyorsa, ilişkide baskın olmanın sinyallerini veriyor olabilir. Daha da sıkıntılı olan, böyle bir durumda beden dilinin bilinçdışı bir şekilde narsistik kişilik bozukluğunu ele veriyor oluşudur, tıpkı fotoğraftaki gibi. El ele yürürken genelde kendini bir sürüklenmeğe bırakan bir insan (tıpkı Rihanna örneğinde olduğu gibi) boyun eğen, çekingen, daha da vurgulayacak olursak, sahibi olunabilecek bir kişinin beden dilini sergiliyor olabilir. Chris Brown’un Rihanna’yı bileğinden kavrayarak hızlı bir şekilde neredeyse çekiştirerek önden yürüyüşü, aralarındaki ilişkinin “şiddet” barındırdığının işareti olabileceği gibi, şiddetin çirkin yüzünün tekrar su yüzüne çıkacağının sinyali de olabilir. Kadınların Beden Dili Şifreleri‘ni çözmenin ne kadar ilginç değerlendirmeler yapmamıza sebep olduğunu fark ediyorsunuz değil mi?

Fotoğrafta Prens William ve karısı Kate Middleton kucaklaşırken gözüküyorlar. Her ikisinin de fotoğraf çekimi için poz verdiği anlaşılıyor. Bununla birlikte fotoğrafta William ve Kate’in spontane davranışları da gözden kaçmıyor. William kolları ve elleri ile Kate’e sarılmış, onunla tam temas halinde. Avuç içleri de temas halinde ve bu onun derin sevgisinin bir işareti. Sevgi ortadan kalktığında ya da azaldığında, fotoğraflardaki temas miktarları da azalır. Aslında insanın avuç içleri nadiren başkasının bedenine dokunur. Genellikle teması sağlayan parmak uçlarıdır. William ve Kate’in fotoğrafında böyle değil. Kate’in avuç içleri de William’ın göğsüne temas ediyor ve onu tutkuyla sevdiğini, onu sahiplendiğini işaret ediyor.

Yukarıdaki fotoğraf için şunu ekleyebiliriz. Prens William gülümseyişi üzerinde çalışmak durumunda gibi… Hakiki bir gülümseyişte, insanın çenesinin alt tarafındaki dişleri gözükmez. Prensin ağzının köşeleri yanlara doğru çekilmiş. Kate’inki ise öyle değil. Prens savunma halinde ve bir talep doğrultusunda gülümsüyor. Belki de yaşadığı hayat onun hakiki bir şekilde gülümseyişini zorlaştırıyor. Size birkaç örnek vermeye çalıştım beyler! Tabii ki bunlar yeterli değil.

Etkili Flört Rehberi

İNCELE

Siz de Kadınların Beden Dili Şifreleri‘ni farketmek, anlamak ve çözmek istiyorsanız, “Etkili Flört Rehberi” adını taşıyan e-kitabı hemen inceleyin. Bu kitapta, kadınlara yaklaşmak için ne tür stratejiler kullanabileceğinizi, kadınların size gönderdiği flört beden dili işaretlerinin ilgi mi, ilgisizlik mi içerdiğini ve pek çok taktik ve tekniği nasıl kullanabileceğinizi öğrenebileceksiniz. Çok rahat okuyabileceğiniz bu kitap, hemen yaşamınıza uygulayabileceğiniz bilgileri içeriyor ve 200’e yakın fotoğrafla destekliyor. “Kadınlara yaklaşamıyorum”, “Kendime güvenim yok” diyen erkeklerin yanı sıra, özgüven problemi yaşamasa da flört konusunda bilgisini genişletmek ve derinleştirmek isteyen erkekler için de bulunmaz bir fırsat niteliğinde. Hemen inceleyin. etkili flört rehberi Benzer Konular: