Hoşlanan Kadının Beden Dili işaretleri, bir kadının bir erkeğe onunla ilgilendiğine dair gönderdiği işaretlerden oluşur. Erkekler, kadınların ilgi işaretlerini bir küme olarak ele alırlarsa, daha doğru bir yaklaşım sergilemiş olurlar. Çünkü beden dili işaretleri, bağlamına göre ve bir küme olarak değerlendirilir. Erkek, kadının gönderdiği bir işaretle yetinip kadının kendisinden hoşlandığı kararıyla ona yaklaşırsa, yanılabilir, dolayısıyla geri çevrilebilir, hüsrana uğrayabilir. Erkekler flört ederken kadınlar tarafından geri çevrilme endişesini üzerilerinden atmak istiyorlarsa, mutlak surette Flört Beden Dili‘nde kadınların gönderdiği ilgi ve ilgisizlik mesajlarını doğru okumak konusunda kendilerini geliştirmelidirler. Özellikle erkeklerin bir Etkili Flört Rehberi‘ne ihtiyaçları var gibi gözüküyor.

Flörte Uzaktan İşaret Göndererek Başlamak

Kadınlar, erkeklere uzaktan onlar ile ilgilendiklerini gösteren beden dili işaretlerini  göndererek flört oyununu başlatırlar. Erkekler bir ortama girdiklerinde, kendilerine bu anlamda ilgi işareti gönderen kadınlar içerisinden kendileri için en uygun olanına yaklaşmalılardır. Erkekler aynı anda birkaç kadın ile flört oyunu sürdürmek yerine, ilgilerini tek bir kadın üzerine yoğunlaştırmalıdır. Uzaktan bakmak ve ilgilenilen erkeğin dikkatini çekmek Hoşlanan Kadının Beden Dili işaretlerinin başında yer alır. Kadınlar çok uzun olmayan kısa bakışlarla birkaç defa erkeklerle temas kurmak isterler. Beyler! Bu birkaç bakışmanın üst üste gelmesi gerçekleştiyse, flörtte başka bir evreye geçmek için kadınlar sizden bir hareket beklerler, yani kendisine yakınlaşmanızı isterler. Hiçbir kadın sonsuza kadar flört etmez. Bu cümleyi hatırlayın ve harekete geçin.

“Nasıl yaparım?”, “Çekiniyorum, ya geri çevrilirsem”, “Bir de bu özgüven düşüklüğü ile yüzleşemem” diyorsanız, size “Etkili Flört Rehberi” adını taşıyan kitabı önerebilirim. Bu kitap sayesinde, kadınların ilgi ve ilgisizlik belirten beden dili işaretleri hakkında kapsamlı bir bilgiye sahip olacak, pratik bir şekilde yaşamınızda uygulayabileceğiniz teknik ve stratejilere kavuşacak, kişisel yaşamınızda flört etmek ile ilgili hissettiğiniz psikolojik baskıları hafifleteceksiniz.

Üstüne Başına Çeki Düzen Vermek

Hoşlanan Kadının Beden Dili işaretlerinden biri de, üstüne başına çeki düzen vermektir. Üstüne başına çeki düzen vermek ile ilgili kadınların saçlarını düzeltmesi, gözlüğünü düzeltmesi ve elbisenin çekiştirmesi gibi birçok jest vardır. Bu türden jestler, erkeklere “Sana güzel gözükmek için üstümü başımı düzeltiyorum” mesajını iletirler.

Cinselliği Harekete Geçirmek ve Bedeni Sergilemek

Flört Beden Dili işaretleri aracılığıyla kadınlar erkekler için cinselliği harekete geçirici hareketler de yapabilirler. Örneğin kollarını okşayabilirler, bacaklarını okşayabilirler. Bu türden hareketler, kadınların erkeklere gönderdiği “Seni bu şekilde okşamak isterdim veya senin beni bu şekilde okşamanı isterdim” mesajını içermektedir.

Kadınların dudaklarını ıslatmaları erkeklerin ilgisini çekmek üzere yaptıkları bir harekettir. Ayrıca kadınların dudaklarını öne doğru uzatmalarından da bir öpücük istedikleri sonucu çıkartılabilir. Böylece kadınlar cinsel olarak hazır olduklarını gösterirler. Kadın, eğer dudaklarını ısırıyorsa da aynı şey geçerlidir. Fakat bazen dudak ısırma, erkek tarafından, kadının çekingenliği olarak algılanabilir. Oysa bu, kadının kurnazca bir flört etme yöntemi olabilir.

Kadın erkeğin dudaklarına bakıyor ise, bu hareket “Seni öpmek istiyorum” anlamına gelir. Şayet kadın erkeğin bedenin başka bölümlerine bakıyor ise, “Sana dokunmak istiyorum” mesajını iletiyordur. Bu arada göz bebekleri de büyüyebilir. Bu da bir hazır oluş mesajı olabilir.

Hoşlanan Kadının Beden Dili işaretlerinden biri de bir sigarayı, bir şarap kadehinin sapını veya herhangi bir fallik objeyi okşamaktır. Bu tür hareketler kadının aklında olabilecek cinsel yakınlaşma isteğinin bilinçdışı bir göstergesidir.

Kadınlar hoşlandıkları bir erkek karşısında göğüsler, bacaklar, boyun gibi bedenin cezbedici taraflarını sergilerler. Kadınlar kendi sağlıklı oluşlarını sergileyerek erkekleri etkilemeğe çalışırlar.

Temas Etmek ve Yaslanmak

“Flört” esnasında bir kadının bir erkeğe yaslanışı açık bir ilgi mesajıdır ve “Sana daha yakın olmak istiyorum” anlamına gelebilir. Aslında “flört” esnasında ilk dokunan kadın ise, bu temas kadının ilgilendiği erkekten hoşlandığının açık bir göstergesidir. Dokunmak, hiç kuşku yok ki, yakınlığı ve samimiyeti gösterir. Kadınlar yaslandıkları erkeğin tepkisini ölçmek için de ona yaslanmağa çalışabilirler. Erkek, ya buna izin verir ya da uzaklaşır. Yaslanmak önce hafifçe başı yaslayarak başlayabilir ve sonra bütün beden ile yaslanılabilinir. Yaslanırken konuşulan sözlere de dikkat edilir.

Yönelmek ve Mahrem Alan

Hoşlanan Kadının Beden Dili işaretlerinden biri de yönelmektir. Kadının ayakları, dizleri, gövdesi, kolları ya da başıyla erkeğe doğru yönelmiş olabilir. Bu işaret, etkili bir şekilde “Ben bu yöne gitmek istiyorum” anlamına gelmektedir. Bir kadın bir erkeğin mahrem alanına giriyorsa, bu kadının açık ilgisini ve yakınlaşma isteğinin göstergesidir.

Beyler! “Hoşlanan Kadının Beden Dili” işaretlerinden sadece birkaçını bu yazıda kısaca ele alabildik. Bu konuda daha kapsamlı olarak Flört Beden Dili konusunda bilgi edinmek isterseniz yukarıda belirttiğim “Etkili Flört Rehberi” adını taşıyan e-kitabı önereceğim. Kitap 200’e yakın fotoğrafla desteklenmiş, son derece kolay okunup uygulanabilecek bilgileri içeriyor. Hemen inceleyin…

etkili flört rehberi

Benzer Konular: