Flört Kişisel Yaşamımızın En İncelikli Alanıdır

Flört”ün ne olduğunu toplum olarak tam kavrayamadığımızı söylersek, yanlış bir cümle kurmuş olmayız. Bu yüzden “Flört Nedir?” sorusu, özellikle bizim toplumumuz için cevaplandırılmaya muhtaç bir sorudur.

Flört kişisel yaşamımızın en incelikli alanıdır ve aslında kadın ve erkeğin oluşturdukları bir belirsizlik oyunudur. Kadın ve erkek aralarındaki arzuyu, tutkuyu üstü örtülü olarak flört esnasında diri, canlı tutmak üzere gayret ederler. Flörtün yapısındaki bu belirsizliği, aynı zamanda kadın ve erkek olarak taraflar denetim altında tutmaya çalışırlar. Bu belirsizlik hali, karşı cinse yöneltilmiş heyecanı canlı tutar. “Flört Nedir?” sorusunun cevabına doğru biraz ilerlemeye başladık gibi.

Flört, kadın ve erkeğin birbirlerini tanımak üzere duygularını açık bir şekilde, özgürce ortaya koymasıdır. Flört, kadın ile erkeğin birbirlerini iyi hissettirecek şekilde eğlenmesidir. Flört, kadın ile erkeğin çocuklaşarak birbirleriyle oyun oynayışıdır. Flört, arkadaşlıkla cinsel ilişki arasındaki geniş oyun alandır. Flört oyununda taraflar “sürpriz yapmak” düşüncesini sonuna kadar kullanır.

“Flört Nedir?” sorusuna bir cevap da, flörtün aynı zamanda bir sorumsuzluk alanı olduğudur. Kadın ve erkek tarafından çocukça heyecanların paylaşıldığı, ama tarafların henüz birbirlerine karşı sorumluluk duymadıkları bir beraberliktir. Kadın ve erkek birbirlerini beğenir, birbirlerinden hoşlanır, birlikte iyi vakit geçirirler, ancak birbirlerine karşı sorumluluk duymazlar. Flört‘te kadın ve erkek olarak taraflar hiçbir riske girmez, sadece risk olasılığını besler. Birlikte oldukları anların haricinde ne yaptıkları sadece kendilerini ilgilendirir. Şayet kadın, “flört” sürecini doğru yönetir, erkeğin dikkatini uyanık tutabilir ve duygusal bir takım yatırımlar yaptırabilirse, “flört” sorumluluk içerin bir ilişkiye doğru da evrilebilir.

Flört sürecinin kontrolü kadındadır. Kadın arzuyu diri tutmak olarak ifade ettiğim bu süreci iyi yönettiği takdirde flört süreci uzayabilir. Kadın yatağa hemen gitmeden erkeğin dikkatini dinamik tutabilirse, bu eğlence alanını aktif kılabilirse, erkek de kadın için duygusal olarak yatırımlar yapmağa başlar. Kadınlar hanımefendi çizgisini bozmamak adına kendi cinselliklerini yaşamaktan korkarlarsa ya da tersi olarak cinselliği en üst noktada yaşıyor diye flört alanının eğlenceli diğer kısımlarını yerine getirmezlerse, çok da başarılı sayılmazlar. Çünkü kadının başarısı ve kalitesi bu eğlenceli alanda ne kadar uzun süre kalabildiğine bağlıdır.

“Flört” esnasında sonuçlandırıcı her türlü karar, flörtün sonunu getirir. “Flört”, o ikircikli belirsizlikte kalabilmekle yol alınan bir oyundur. Yasaklanmış olasılıkları kurgulamaktır. Yola yeniden koyulabilmek için başka bir çıkış aramanın değişik bir şeklidir. Flört, “büyümek”e direnmek için uğraşırken biraz da büyümektir.

Gerçekten “Flört Nedir?” sorusuna cevap aramanın, bizi kadın-erkek iletişiminde sağlıklı bir noktaya taşıyacağını düşünüyorum. Aralarında hiçbir anlaşmazlık yokken bile kadınlar ile erkeklerin, kurdukları iletişim sırasında yaptıkları konuşmaları farklı yorumladıklarını görebilirsiniz.

Kadın Erkek İletişimi

Erkekler kanaatimce iletişimi konuşulan sözlerden ibaret saydıklarından, kadınların anlaşılmaz olduklarını düşünüyorlar. Oysa kadın ve erkek arasındaki iletişim, sadece konuşulan sözlerden ibaret değildir. Kadın-erkek iletişimini belirleyen iki unsur daha vardır: Ses Tonu ve Beden Dili. İkinci bir bilgi de kadınların beden dili işaretlerini okumakta erkeklerden daha yetenekli olduğudur.

Erkekler kadınların beden dili işaretlerini doğru okumayı öğrendiğinde, kendisinden hoşlanılıp hoşlanmadığını hemen anlayacak, ilgilendiği kadın kendisine “Seni seviyorum” dediğinde, yalan söyleyip söylemediğini bir anda farkedebileceklerdir.

İletişim Uzmanlarına göre, bir kadının dikkat ettiği ilk şey, erkeğin bedeninin duruşudur. Eğer siz erkek olarak omuzlarınız düşmüş, kamburunuz çıkmış bir halde durursanız, bu sizin gücünüzü ve canlılığınız yitirdiğinizi gösterecektir. Ayrıca kamburunu çıkararak, büzülerek durmak, sizi olduğunuzdan da küçük gösterecektir ve kadınlar, sizin negatif bir zihinsel yapıya sahip olduğunuzu farkedeceklerdir.

Beyler bu yüzden, otururken olsun, ayaktayken olsun dik durun. Başınızı ve sırtınızı her zaman dik tutun. Açık Beden Dili sergileyin. Güçlü ve olumlu bir ruh haline sahip olduğunuzda, bu sizin kendinizden hoşnut olduğunuzu da gösterecektir. Özgüveninizin yüksek olduğunu ve istediğiniz zaman odaklanabileceğinizi de gösterecektir.

Etkili Flört Rehberi

Genç bir erkeğin, bir gecede yüksek bir özdeğer ve güçlü bir güven duygusu yansıtan bir beden diline sahip oluşu kolay bir şey değildir. Bu sebeple size “Etkili Flört Rehberi” adını taşıyan e-kitabı tavsiye ediyorum. Bu kitapta “Flört Nedir?” sorusuna cevap bulmanın yanı sıra, flört beden dili işaretlerini doğru okumak ve doğru kullanmak konusunda bilgileri, teknikleri ve stratejileri içeriyor. 200’e yakın fotoğrafla desteklenmiş bu kitap, “flört” oyununda kadınların size gönderdiği ilgi işaretlerini doğru okumak konusunda aradığınız tüm bilgileri içermektedir.

Kitap kolayca okunan bir nitelikte olmasına rağmen, okumaya başladığınız günden itabaren her gün, alt başlıklardan birini çalışın. Flört Beden Dili işaretlerini öğrenmek konusunda kendi eğitim programınızı oluşturun. Kitaptaki bilgileri içselleştirerek yüksek bir özdeğer ve güçlü bir güven duygusu yansıtan bir Beden Dili’ne sahip olun. “Etkili Flört Rehberi” için hemen tıklayın.